Aplikacja e-Sprawozdania Finansowe


Informacje na temat bezpłatnej aplikacji e-Sprawozdania Finansowe dla podmiotów zobowiązanych do sporządzania sprawozdań finansowych oraz materiały do pobrania

13.07.2023

Ministerstwo Finansów przygotowało bezpłatną aplikację e-Sprawozdania Finansowe dla podmiotów sporządzających sprawozdania finansowe zgodnie z załącznikami nr 1, 4, 5, 6 do ustawy o rachunkowości w wersji schemy 1.2.

Przejdź do aplikacji e-Sprawozdania Finansowe

Aplikacja e-Sprawozdania Finansowe umożliwia:

  • wprowadzenie danych do sprawozdania finansowego,
  • zapisanie wprowadzonych danych sprawozdania finansowego,
  • otwarcie zapisanego sprawozdania finansowego,
  • przygotowanie przez podmioty składające sprawozdania finansowe do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej i podpisanie wysyłki do Szefa KAS sprawozdania finansowego wraz z dokumentami dodatkowymi, a następnie pobranie UPO.

Aplikacja e-Sprawozdania Finansowe nie umożliwia:

  • sporządzenia sprawozdania finansowego zgodnego z innymi załącznikami do ustawy o rachunkowości niż nr 1, 4, 5, 6 w wersji schemy 1.2,
  • złożenia sprawozdania finansowego do Repozytorium Dokumentów Finansowych KRS (jednostki wpisane do rejestru przedsiębiorców KRS przesyłają sprawozdania wyłącznie do KRS),
Aplikacja nie jest programem finansowo-księgowym.
Jej zadaniem jest ułatwienie jednostkom zobowiązanym do sporządzania i składania sprawozdań finansowych wywiązywanie się z ustawowego obowiązku.

Do uruchomienia aplikacji wymagane jest posiadanie najnowszej wersji przeglądarki internetowej (obsługiwane przeglądarki to: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Microsoft Edge).

Instrukcja

Poprzednie wersje Aplikacji:

Udostępniana wcześniej Aplikacja desktopowa (zarówno w wersji instalacyjnej jak i portatywnej) nie umożliwia sporządzanie sprawozdania finansowego zgodnie z najnowszymi schemami, tj. w wersji 1_2. W celu sporządzenia sprawozdania zgodnego z najnowszymi schemami należy korzystać z aktualnej wersji aplikacji.

Zgłaszanie problemów

W razie problemów dotyczących Aplikacji e-Sprawozdania Finansowe prosimy o zapoznanie się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie? Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

e-Sprawozdania Finansowe

Informacje o sprawozdaniach finansowych sporządzanych elektronicznie, kto i jak może je złożyć

Pytania i odpowiedzi

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Pliki do pobrania

Opublikowane struktury sprawozdań finansowych, informacje o strukturach

Kontakt

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na Twoje pytanie? Sprawdź, jak możemy Ci pomóc