Aplikacja e-Deklaracje Desktop


Aplikacja e-Deklaracje Desktop umożliwiająca osobom fizycznym złożenie formularzy elektronicznych bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego

29.07.2021
UWAGA: od 31.12.2021 r. aplikacja e-Deklaracje Desktop przestanie być aktualizowana, nie będzie również zasilana nowymi formularzami.
Aby zachować dostęp do dokumentów złożonych przy użyciu aplikacji (bez jej uruchamiania), można je zapisać np. na komputerze lub nośniku. Sprawdź, jak to zrobić.

Informacje podstawowe

Aplikacja e-Deklaracje Desktop to narzędzie, które umożliwia tylko osobom fizycznym (podatnikom, płatnikom) wysyłanie drogą elektroniczną deklaracji podpisanych "danymi autoryzującymi" (podpisem elektronicznym zapewniającym autentyczność deklaracji i podań opartym na danych autoryzujących). Aplikacja działa pod systemem Windows.

Aktualna wersja aplikacji to wersja 13.0.0

Ważne informacje na temat instalacji oraz korzystania z aplikacji e-Deklaracje Desktop znajdują się w Instrukcji aplikacji e-Deklaracje Desktop.

Uwaga!
Do poprawnego działania aplikacji e-Deklaracje Desktop konieczne jest zainstalowanie oprogramowania Adobe Reader 9.0.0 lub nowszego (najnowsza wersja do pobrania znajduje się na stronie Adobe.

Instalacja aplikacji e-Deklaracje Desktop

Aby zainstalować aplikację e-Deklaracje Desktop należy:

  1. Pobrać i zainstalować środowisko uruchomieniowe Adobe AIR w minimalnej wersji 2.0 (najnowsza wersja do pobrania znajduje się na stronie Harman),
  2. Pobrać i zainstalować program do odczytu dokumentów PDF Adobe Reader w minimalnej wersji 9.0.0 (najnowsza wersja do pobrania znajduje się na stronie Adobe),
  3. Pobrać i zainstalować aplikację e-Deklaracje Desktop.

Załączniki: