Rejestracja do procedury unijnej oraz nieunijnej (OSS) i procedury importu (IOSS)


18.04.2024

Przypominamy o zasadach rejestracji do procedury unijnej oraz nieunijnej (OSS) i procedury importu (IOSS).

Zgłoszenia rejestracyjne

Jeśli chcesz zarejestrować się do szczególnej procedury unijnej One Stop Shop (OSS), to wybierz wniosek VIU-R, podpisz podpisem kwalifikowanym i wyślij za pośrednictwem systemu e-Deklaracje.

Jeśli chcesz zarejestrować się do szczególnej procedury nieunijnej One Stop Shop (OSS), to wybierz wniosek VIN-R, podpisz podpisem kwalifikowanym i wyślij za pośrednictwem systemu e-Deklaracje.

Jeśli chcesz zarejestrować się jako pośrednik do szczególnej procedury importu Import One Stop Shop (IOSS), to wybierz wniosek VII-RP, podpisz podpisem kwalifikowanym i wyślij za pośrednictwem systemu e-Deklaracje.

Jeśli chcesz zarejestrować się jako podatnik lub chcesz jako pośrednik zarejestrować podatnika do szczególnej procedury importu Import One Stop Shop (IOSS), to wybierz wniosek VII-R, podpisz podpisem kwalifikowanym i wyślij za pośrednictwem systemu e-Deklaracje.

Podpisanie i wysłanie zgłoszeń

W zakładce podpisz i wyslij znajdziesz instrukcję jak prawidłowo podpisać i wysłać zgłoszenie rejestracyjne.

Pamiętaj

Wszystkie formularze interaktywne dla procedury OSS i IOSS możesz złożyć wyłącznie z wykorzystaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Zgłoszenia podpisane w nieprawidłowy sposób tj. profilem zaufanym nie będą obsługiwane przez urząd skarbowy.

Więcej informacji na temat zasad rozliczania podatku VAT w OSS i IOSS znajdziesz na stronie: Punkt kompleksowej obsługi (OSS i IOSS)