Aplikacje do pobrania


Bezpłatne narzędzia do generowania i wysyłania JPK, w tym aplikacja e-mikrofirma. Instrukcje, przewodniki i przykłady

e-mikrofirma

Aplikacja desktopowa e-mikrofirma umożliwia wystawianie faktur krajowych, zapisywanie faktur krajowych zakupu i tworzenie ewidencji VAT, które pozwalają na generowanie, walidację, szyfrowanie, podpisywanie i przesyłanie plików JPK_VAT oraz JPK_FA na żądanie do systemu Ministerstwa Finansów. To bezpłatne narzędzie nie jest programem finansowo-księgowym. E-mikrofirma ułatwia najmniejszym przedsiębiorcom wywiązywanie się z nowego obowiązku, w szczególności gdy nie korzystają z fachowej pomocy księgowej.

Ministerstwo Finansów przygotowując aplikację e-mikrofirma miało na uwadze, że blisko 90% użytkowników komputerów w Polsce korzysta z systemów operacyjnych Windows. Stąd decyzja, że to system Windows będzie wspierany w pierwszej kolejności

Przy dalszych pracach nad aplikacją zostanie rozważona możliwość wykorzystania do pracy z aplikacją e-mikrofirma także innych systemów, w tym w szczególności Linux i Mac OS (problem - według dostępnych danych - dot. ok. kilku procent użytkowników komputerów, pracujących na oprogramowaniu Mac OS).

UWAGA! Do uruchomienia aplikacji potrzebny jest komputer wyposażony w system Windows 7 lub nowszy w wersji 32-bitowej lub 64-bitowej, z zainstalowanym środowiskiem Java w wersji 1.8.0_151 lub wyższej.

Aplikacja e-mikrofirma

Instrukcje i przewodniki

Podręcznik użytkownika aplikacji e-mikrofirma wersja z 02 stycznia 2020 (PDF, 6047 kB)

Klient JPK 2.0

Aplikacja Klient JPK 2.0 służy do konwertowania JPK_VAT w formacie CSV do pliku w formacie XML oraz do wysyłania wszystkich Jednolitych Plików Kontrolnych do systemu Ministerstwa Finansów. Dowiedz się, jak przygotować plik CSV dla JPK_VAT.

Wybierz aplikację w wersji dla systemu operacyjnego, którego używasz na twoim komputerze (Windows, Linux).

Aplikacja Klient JPK 2.0

Instrukcje i przykłady

Klient JPK 2.0 wersja Demo służy do testowego generowania i przygotowywania do wysyłki JPK_VAT.