Robocze wersje struktur logicznych dla Informacji TPR


Ministerstwo Finansów udostępniło robocze wersje struktur logicznych (tzw. schemy) dokumentów elektronicznych informacji o cenach transferowych TPR-P i TPR-C (wersja 5).

28.11.2023

Ministerstwo Finansów uprzejmie informuje, że udostępniło do testów robocze wersje dokumentów elektronicznych dla nowych formularzy:

  • informacji o cenach transferowych dla osób prawnych – Schemat TPR-C(5)
  • informacji o cenach transferowych dla osób fizycznych – Schemat TPR-P(5)

Wzory zostały udostępnione na stronie Portalu Podatkowego w zakładce Struktury dokumentów XML.

Kody dla państwa lub terytorium miejsca zamieszkania, siedziby lub zarządu kontrahenta, wskazywane w schemach informacji o cenach transferowych, podaje się zgodnie z klasyfikacją ISO 3166 alpha 2 Country Code.

Środowisko testów zewnętrznych systemu e-deklaracje umożliwia testowanie przesyłania dokumentów opartych o nowe wersje schem. Więcej informacji na temat środowiska testowego znaleźć można w zakładce  e-deklaracje/dokumentacja-it.

W przypadku problemów z funkcjonowaniem roboczych wersji schem TPR, uprzejmie prosimy o zgłoszenia na adres mailowy: info.e-deklaracje@mf.gov.pl

Robocze wersje struktur logicznych zostały przygotowane w oparciu o opublikowany 14 marca 2023 r. na stronie RCL projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie informacji o cenach transferowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (druk 677) oraz projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie informacji o cenach transferowych w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (druk 676).

Po zakończeniu prac legislacyjnych nad projektami rozporządzeń zmieniających rozporządzenia w sprawie informacji o cenach transferowych, ostateczne wersje ww. schem zostaną opublikowane w CRWDE ePUAP.