Nowe robocze wersje struktur logicznych dla informacji TPR


Ministerstwo Finansów udostępniło nowe, robocze wersje struktur logicznych (schem) dokumentów elektronicznych informacji o cenach transferowych TPR-P i TPR-C

16.04.2024

Ministerstwo Finansów uprzejmie informuje, że istnieje możliwość pobrania nowych, roboczych wersji schem dokumentów elektronicznych dla nowych formularzy:

  • informacji o cenach transferowych dla osób prawnych – Schemat TPR-C(3)
  • informacji o cenach transferowych dla osób fizycznych – Schemat TPR-P(3)

Wzory zostały udostępnione na stronie Portalu Podatkowego w zakładce Struktury dokumentów XML.

Kody dla państwa lub terytorium miejsca zamieszkania, siedziby lub zarządu kontrahenta, wskazywane w schemach informacji o cenach transferowych, podaje się zgodnie z klasyfikacją ISO 3166 alpha 2 Country Code.

Środowisko testów zewnętrznych systemu e-deklaracje umożliwia testowanie przesyłania dokumentów opartych o nowe wersje schem . Więcej informacji na temat środowiska testowego znaleźć można w zakładce  e-deklaracje/dokumentacja-it.

W przypadku problemów z funkcjonowaniem roboczych wersji schem TPR, uprzejmie prosimy o zgłoszenia na adres mailowy: info.e-deklaracje@mf.gov.pl

Ostateczne wersje ww. schem zostaną opublikowane w CRWDE ePUAP.

Podstawa prawna do aktualizacji schem TPR:

  • Rozporządzenie Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 18 grudnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie informacji o cenach transferowych w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 2383)
  • Rozporządzenie Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 18 grudnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie informacji o cenach transferowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 2408)

Struktury dokumentów XML

Struktury dokumentów XML można pobrać klikając w nazwę konkretnej struktury wyświetlając jej kod w formacie XSD na ekranie.

e-Deklaracje

Dowiedz się, jak złożyć dokument elektronicznie. Pobierz aplikację i inne narzędzia służące do wysyłania dokumentów