KAS ułatwia organizacjom korzystanie z e-Urzędu Skarbowego


18.04.2024
  • Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym (e-US).
  • Organizacje nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną (UPL-1), by rozliczać się elektronicznie.
  • Serwis e-Urząd Skarbowy umożliwia organizacji składanie deklaracji podatkowych online bez podpisu kwalifikowanego i bez dodatkowego umocowania dla pełnomocnika.

Nowe funkcjonalności w e-Urzędzie Skarbowym są dużym ułatwieniem dla organizacji i osób, które w ich imieniu podpisują deklaracje składane drogą elektroniczną.

To kolejny przełomowy moment, po wyeliminowaniu konieczności posiadania podpisu kwalifikowanego. Teraz organizacja nie musi już składać pełnomocnictwa UPL-1, aby rozliczać się elektronicznie

– podkreśla zastępca szefa KAS Małgorzata Krok.

Upoważnione osoby, czyli te, które zawnioskują o dostęp do konta organizacji złożą teraz poprzez e-US formularze podatkowe z grup: PCC, CIT, PIT Płatnik i Formularze rejestracyjne.

Konto organizacji

Konto organizacji w e-Urzędzie Skarbowym to konto przypisane konkretnej organizacji, np. spółce, fundacji lub stowarzyszeniu. Poprzez takie konto, organizacje mogą korzystać z usług oferowanych w e-US. W ramach konta organizacji można m. in. szybko i wygodnie wyrazić lub wycofać zgodę na otrzymywanie korespondencji w e-US, składać pisma do organów podatkowych, bezpłatnie występować o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach, składać zawiadomienie ZAW-NR czy też przeglądać dane rejestracyjne organizacji.