Status zwrotu nadpłaty w usłudze Twój e-PIT


Ministerstwo Finansów informuje o udostępnieniu usługi status zwrotu nadpłaty w usłudze Twój e-PIT

16.04.2024

Od tego roku nowością w usłudze Twój e-PIT jest możliwość sprawdzenia, na jakim etapie jest zwrot twojej nadpłaty podatku przez urząd skarbowy. Aby to zrobić, przejdź do zakładki „Złożone dokumenty”.

Poinformujemy cię o każdym etapie zwrotu nadpłaty:

  • kiedy wyślesz swój PIT i dotrze on do urzędu skarbowego,
  • kiedy twoje rozliczenie trafi do rozliczenia. Oznacza to, że nadpłata wkrótce trafi do ciebie (podamy też wysokość zwrotu),
  • kiedy rozliczymy twój PIT. Oznacza to, że zwróciliśmy twoją nadpłatę podatku na rachunek bankowy – jeśli wskazałeś go w swoim PIT albo zgłosiłeś w latach poprzednich – lub przekazem pocztowym.
Pamiętaj: nadpłatę zwrócimy ci szybciej, jeśli wskazałeś nam swój rachunek bankowy, na który możemy ją przekazać. Możesz to zrobić przez złożenie korekty swojego e-PIT albo formularza ZAP-3 (w systemie e-Deklaracje na podatki.gov.pl).

Jeśli twoja nadpłata nie przekracza 23,20 zł i nie wskazałeś rachunku bankowego do zwrotu, to zgłoś go – zwrócimy ci nadpłatę.

Twój e-PIT

Tutaj złożysz zeznania PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 i PIT-38 oraz oświadczenie PIT-OP i informację PIT-DZ. Po zalogowaniu się do e-US aktywuj e-Korespondencję. Wysyłaj i odbieraj pisma online.