2 mln e- PITów. Pierwsze zwroty podatku na kontach


Już ponad 2 milion deklaracji złożonych w Twój e-PIT

28.11.2023

  • Podatnicy złożyli już ponad 2 mln deklaracji przygotowanych dla nich przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) w usłudze Twój e-PIT.
  • Pierwsze zwroty podatku trafiły na konta podatników. Urzędy skarbowe zwróciły im łącznie ponad 370 mln zł.

Niskie podatki to obniżka stawki PIT z 17% do 12%, wyższa kwota wolna od podatku wynosząca aż 30 tys. zł, wyższy próg podatkowy (120 tys. zł zamiast 85 tys. zł) – dzięki temu 20 mln. Polaków zapłaciło niższe podatki w 2022 r. Wprowadzone zmiany podatkowe nie wpłyną na sposób rozliczenia z urzędem skarbowym. Dzięki usłudze Twój e-PIT podatnicy łatwo rozliczą PIT i szybko otrzymają zwrot podatku.

Zachęcam do korzystania z usługi Twój e-PIT w e-Urzędzie Skarbowym, gdzie można w najprostszy sposób rozliczyć się z podatku. Docenia to coraz więcej podatników, którzy w tym roku złożyli już w naszej usłudze ponad 2 mln deklaracji

- zaznacza szef KAS mł. insp. Bartosz Zbaraszczuk

Rozliczenie PIT w formie elektronicznej niesie za sobą szereg korzyści. Zwrot nadpłaconego podatku otrzymamy maksymalnie w ciągu 45 dni od złożenia deklaracji. Dzięki automatyzacji zwrotów nadpłaty z większości zeznań PIT-37 złożonych w usłudze Twój e-PIT trafiają na konto znacznie szybciej, nawet do 10 dni. W ramach tegorocznych rozliczeń zwróciliśmy już podatnikom ponad 370 mln zł. To nadpłaty z 215 tys. złożonych deklaracji

- podkreśla zastępca szefa KAS Anna Chałupa.

Twój e-PIT w liczbach

Podatnicy korzystający z usługi złożyli już ponad 2 mln formularzy PIT za 2022 rok, w tym:

  • 1 mln 863 tys. deklaracji PIT-37,
  • 82 tys. deklaracji PIT-28,
  • 33 tys. deklaracji PIT-38,
  • 29 tys. deklaracji PIT-36.
  • 2 tys. oświadczeń PIT-OP.
  • 2,4 tys. deklaracji PIT-DZ.

Twój e-PIT tylko w e-US

Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie podatki.gov.pl.

Do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Dodatkowo do samej usługi można zalogować się także danymi podatkowymi.