1 mln zeznań złożonych przez Twój e-PIT


Już ponad 1 milion deklaracji złożonych w Twój e-PIT

16.04.2024

 

  • Już milion deklaracji złożyli podatnicy za pośrednictwem usługi Twój e-PIT.
  • To jedna z najpopularniejszych e-usług polskiej administracji.
Usługa Twój e-PIT cieszy się niesłabnącą popularnością. Mamy już milion złożonych zeznań. Cieszymy się, że podatnicy tak chętnie korzystają z naszych e-rozwiązań. Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów. Oferujemy im nowoczesne usługi, które spełniają ich oczekiwania. Stawiamy na cyfryzację, dzięki której coraz więcej spraw podatkowych można załatwiać przez internet

- informuje szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) Magdalena Rzeczkowska.

Dzięki usłudze Twój e-PIT podatnicy mogą w wygodny i bezpieczny sposób, złożyć zeznanie, bez konieczności wychodzenia z domu. W ramach usługi mają dostęp do historii swoich e-PITów, a także do innych naszych e-usług oferowanych przez e-Urząd Skarbowy. Co ważne, rozliczając się elektroniczne dostaną szybciej zwrot podatku – urząd skarbowy zwróci im nadpłatę w ciągu 45 dni

- zaznacza zastępca szefa KAS Anna Chałupa.

Twój e-PIT w liczbach

W 2022 r. KAS przygotowała na podstawie posiadanych przez siebie danych zeznania roczne za 2021 r. dla 23 295 876 podatników.

Podatnicy korzystający z usługi złożyli już ponad 1 mln formularzy PIT za 2021 rok, w tym:

  • 843,5 tys. deklaracji PIT-37,
  • 117,8 tys. deklaracji PIT-28,
  • 26,9 tys. deklaracji PIT-38,
  • 6,6 tys. deklaracji PIT-36.
  • 6,9 tys. oświadczeń PIT-OP.

Twój e-PIT tylko w e-US

Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy na stronie podatki.gov.pl.

Zalogowanie do e-Urzędu Skarbowego (e-US) Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem lub poprzez bankowość elektroniczną i aplikację mObywatel umożliwia korzystanie z usługi Twój e-PIT i innych usług udostępnianych w serwisie e-Urząd Skarbowy. Dodatkowo do samej usługi można zalogować się także danymi podatkowymi.

Do uruchomionego 1 lutego 2021 r. e-Urzędu Skarbowego podatnicy logowali się już ponad 58,4 mln razy. Złożono ponad 82 tys. pism ogólnych, a ZAW-NR ponad 18,2 tys. razy. Dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej w e-US dostępne jest również zgłoszenie aktualizacyjne ZAP-3. Dotychczas z tego rozwiązania skorzystano prawie 103 tys. razy. Ponadto w e-US klienci KAS mają dostęp m.in. do wykazu mandatów karnych – z tej możliwości skorzystali już ok. 3,4 mln razy. Mogą również realizować płatności online do organów podatkowych i zobaczyć historię wpłat.

Informacje związane z rozliczeniem podatku PIT za 2021 r., podatnicy znajdą na stronie podatki.gov.pl w dedykowanej zakładce Twój e-PIT.

Twój e-PIT

Tutaj złożysz zeznania PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 i PIT-38 oraz oświadczenie PIT-OP i informację PIT-DZ. Po zalogowaniu się do e-US aktywuj e-Korespondencję. Wysyłaj i odbieraj pisma online.