Pliki do pobrania


Pliki do pobrania m.in. dokumentacja, struktury JPK, broszury informacyjne, instrukcje obsługi bezpłatnych aplikacji MF

16.06.2021

Prezentujemy nową wersję dokumentu „Specyfikacja interfejsów usług Jednolitego Pliku Kontrolnego wersja 2.3" (opracowanego przez Departament Informatyzacji MF) wraz z przykładem JPK-VAT-TEST-0001.ZIP wskazanym w specyfikacji oraz schematem XSD dokumentu XML, który stanowi treść żądania inicjującego. Publikujemy certyfikat klucza publicznego w formacie binarnym oraz tekstowym (Base64) do zaszyfrowania klucza szyfrującego, wykorzystywany w środowisku produkcyjnym.

Środowisko produkcyjne do przesyłania plików JPK znajduje się pod adresami:

  1. e-dokumenty.mf.gov.pl - autoryzacja transakcji wysyłek podpisem kwalifikowanym lub Podpisem Zaufanym,
  2. esb2.mf.gov.pl:5064 - autoryzacja transakcji wysyłek na podstawie danych osobowych oraz wartości kwot przychodu.

Istnieje możliwość testowego wysłania plików JPK. Należy jednak pamiętać, że dane przesyłane w ramach testów powinny być danymi fikcyjnymi i nie powinny zawierać rzeczywistych danych osobowych. Prosimy nie wysyłać dużych ilości testowych przesyłek i danych testowych.

Środowisko testowe znajduje się pod adresami:

test-e-dokumenty.mf.gov.pl - autoryzacja transakcji wysyłek podpisem kwalifikowanym lub Podpisem Zaufanym,

Publikujemy certyfikat klucza publicznego w formacie tekstowym (Base64) do zaszyfrowania klucza szyfrującego wykorzystywanego w środowisku testowym (Klucz publiczny do szyfrowania (klucz testowy).pem).  Dodatkowo udostępniamy dwa przykładowe pliki żądania w postaci XML podpisane certyfikatem niekwalifikowanym (self-signed) w formacie XAdES-BES.

Certyfikat ssl wykorzystywany do połączenia ze środowiskiem testowym, można pobrać poprzez wejście na stronę: test-e-dokumenty.mf.gov.pl

Pliki załączone wg kolejności pojawiania się w tekście