Pozycja 4202


Torebki z folii z tworzywa sztucznego z systemem zamykania

17.11.2020

w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej serii C 383/9 z 13 listopada 2020 r. opublikowane zostały Noty wyjaśniające do Nomenklatury scalonej Unii Europejskiej, które wprowadzają następujące zmiany:

Na stronie 210: Pozycja 4202 dodaje się tekst w brzmieniu:

„Pozycja ta obejmuje również małe torebki z folii z tworzywa sztucznego z systemem zamykania (na przykład zamkiem błyskawicznym) przeznaczone do długotrwałego użytkowania. Mają one na ogół wzmocnione krawędzie (na przykład z tworzywa sztucznego lub z materiałów włókienniczych) lub zszyte łączenia. Mogą być używane na przykład jako kosmetyczki, piórniki lub torebki na dokumenty i mogą być wyposażone w uchwyt lub pętelkę do zawieszenia.

Przykłady takich torebek są następujące: 

Image 1

Pozycja ta nie obejmuje małych, prostych torebek z folii z tworzyw sztucznych z zamknięciem, nieprzeznaczonych do długotrwałego użytkowania. Takie torebki są w prosty sposób zgrzane na krawędziach, bez wzmocnień (na przykład nie mają wzmocnionych krawędzi z materiałów włókienniczych lub z tworzywa sztucznego ani zszytych łączeń). Mogą mieć zakładkę na dnie lub na bokach i zazwyczaj mają proste zamknięcie typu strunowego z tworzywa sztucznego z suwakiem. Mogą być wyposażone w niewielki uchwyt lub pętelkę do zawieszenia. Należy je klasyfikować według ich materiału składowego (klasyfikacja do działu 39).

Przykłady takich torebek są następujące:

Image 2

"