Głos podatnika - szczegóły zgłoszenia
Głos podatnika
25

21

4

Wsparcie dla firm, które zamykają się z własnej woli

Kategoria: Inne
Numer zgłoszenia: Głos_podatnika_Inne_114158
Data zgłoszenia: 18.03.2020
Status pomysłu: Wyjaśnione
Wg stanu na dzień 18 marca 2020 firmy takie jak fryzjerzy, gabinety kosmetyczne, salony masażu, itp. zgodnie z przepisami nie muszą być zamykane. Ze względu jednak na bardzo bliski i długo trwający kontakt z klientem ryzyko przenoszenia wirusa jest bardzo wysokie. Wiele z takich firm na własną rękę podjęło decyzję o zamknięciu na czas epidemii koronawirusa. Tworząc prawo dające jakieś ulgi czy dofinansowania nie zapomnijcie o tego typu firmach.
Odpowiedź MF:
Staramy się nieustannie podejmować działania na rzecz realizacji interesu publicznego, przy jednoczesnym poszanowaniu interesów przedsiębiorców. Wraz z pojawieniem się wirusa SARS-cov-2, rozpoczęliśmy pracę nad rozwiązaniami, które pomogą polskim przedsiębiorcom przetrwać ten trudny czas.

Ustawą o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, zwaną powszechnie „Tarczą Antykryzysową” wdrożyliśmy szereg ułatwień w wypełnianiu obowiązków podatkowych lub też zaproponowaliśmy ich ograniczenie.

Proszę śledzić nasze strony internetowe, na których znajdują się szczegóły programów pomocowych: https://www.gov.pl/web/finanse/tarcza-antykryzysowa i https://www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa