Głos podatnika - szczegóły zgłoszenia
Głos podatnika
90

90

0

DOKUMENTY KSIĘGOWE OD OSÓB W KWARANTANNIE ... BRAK WYTYCZNYCH

Kategoria: Inne
Numer zgłoszenia: Głos_podatnika_Inne_114114
Data zgłoszenia: 15.03.2020
Status pomysłu: Wyjaśnione
Rząd nie przesunął terminów wyliczenia zaliczki na podatek ani złożenia deklaracji VAT. Klient będący w kwarantannie jutro przekaże dokumenty księgowe rodzinie żeby doniosła do naszego biura rachunkowego. Odmówiliśmy przyjęcia tych dokumentów do księgowania, to wkurzony klient kazał zanieść jutro dokumenty do urzędu skarbowego i zostawić tam, żeby urzędnicy zdecydowali co z tym zrobić. My jako biuro rachunkowe na pewno ich nie przyjmiemy, a klient chce być rozliczony i w tej kwestii brak informacji. Samo przekazywanie dokumentów przez kogoś w kwarantannie innemu członkowi rodziny jest zagrożeniem.
Odpowiedź MF:
Cały czas analizowane są potencjalne, różne warianty możliwych do wdrożenia zmian w przepisach, których celem byłoby między innymi wprowadzenie rozwiązań sprzyjających przedsiębiorcom w zakresie składania deklaracji podatkowych VAT, w związku z ogłoszonym stanem epidemii. Wychodząc naprzeciw licznym postulatom podatników, którzy w związku ze stanem epidemii w kraju stają w obliczu wielu problemów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, tzw. ustawą COVID wprowadzono szereg rozwiązań, które mają na celu realną pomoc w trudnym okresie. Rozwiązania te dotyczą również podatku VAT.

Informacje na ten temat dostępne są pod adresem: https://www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa.

Komentarze:
  • 31.03.2020

    Można przesyłać skany albo zdjęcia robione telefonem komórkowym.

  • 24.03.2020

    Problem jest ogromny w biurach rachunkowych. W tej chwili większość z nas pracuje zdalnie z dokumentami dowożonymi przez klientów. Za chwilę mija termin złożenia cit8. Nie mamy fizycznej możliwości powrotu do biura by dokończyć uzgodnień związanych z cit8. Prosimy o przełożenie terminów złożenia deklaracji podatkowych. Dużo z nas ma małe dzieci i nie jesteśmy w stanie wszystkiego w terminie zrobić. Dlaczego termin mają przesunięte tylko jednostki pozarządowe. Prosimy o wyrozumiałość.

>
1 - 2 z 2
>