Głos podatnika - szczegóły zgłoszenia
Głos podatnika
21

21

0

Obniżenie kosztów pracy

Kategoria: Koronawirus
Numer zgłoszenia: Głos_podatnika_Koronawirus_114076
Data zgłoszenia: 13.03.2020
Pierwszym ruchem powinno być obniżenie składek ubezpieczeniowych oraz zwolnienie wynagrodzenia z podatku (albo wreszcie podniesienie kwoty wolnej od podatku do poziomu posłów), jakie przedsiębiorstwa ponoszą w związku z wypłatą wynagrodzenia swoim pracownikom.

Dzięki temu pensja pracownika będzie mniejszym kosztem dla przedsiębiorstwa - zachowa dzięki temu lepszą płynność, a sam pracownik utrzyma dochody netto na tym samym poziomie. Pracownik dalej będzie w stanie dalej nabywać niezbędne towary zasilając budżet w postaci VATu.

Taki ruch wpłynie korzystnie na przedsiębiorstwa ze wszystkich branż (turystyka, transport, gastronomia ale również budownictwo - budowa jest skupiskiem ludzi i dużej ilości sprzętu). Pozwoli to zachować przedsiębiorstwom wspomnianą już płynność finansową i pomoże uchronić przed ewentualnym upadkiem i zwolnieniami ludzi.
Z punktu widzenia pracownika, również to będzie korzystne ponieważ nie straci pracy, zyska poczucie bezpieczeństwa i będzie miał środki do życia. Pieniądze i tak będzie musiał wydać więc wszystko wróci w postaci i tak już za wysokiego 23% VATu.