Głos podatnika - szczegóły zgłoszenia
Głos podatnika
802

797

5

Termin składania sprawozdań

Kategoria: Inne
Numer zgłoszenia: Głos_podatnika_Inne_113993
Data zgłoszenia: 11.03.2020
Status pomysłu: Zrealizowane
Dzień dobry
Jestem samodzielną księgową w dwóch firmach (PIT i CIT). Jestem w trakcie przygotowywania sprawozdań za rok 2019, dodatkowo co miesiąc rozliczamy ZUS, VAT, PIT4. Co w przypadku mojej choroby, bądź izolacji? Czy będzie można złożyć dokumenty z późniejszym terminem bez ukarania?
Odpowiedź MF: Zdajemy sobie sprawę, że obecnie wypełnianie wszystkich obowiązków związanych z sumiennym i należytym dokonywaniem rozliczeń podatkowych może być znacząco utrudnione, dlatego podjęliśmy kroki aby to możliwie ułatwić.
1. W przypadku PIT-4 zaliczki zostały odroczone.
2. W przypadku CIT- 8 przedłużono termin składania deklaracji.
3. W przypadku sprawozdań finansowych składanych Szefowi KAS termin również uległ przedłużeniu.

W przypadku ZUS mikroprzedsiębiorcą może skorzystać ze zwolnienia ze składek na podstawie ustawy. W związku z prowadzonym pracami nad dalszymi działaniami pomocowym dla przedsiębiorców możliwość ta zostanie rozszerzona.

W przypadku niespełniania kryterium wielkości przez przedsiębiorstwo, można złożyć wniosek do ZUS w przedmiocie odroczenia lub umorzenia składek.

W przypadku wystąpienia nieobecności, a co za tym idzie możliwego przekroczenia terminów, wprowadzona została możliwość złożenia elektronicznego czynnego żalu.

W przypadku wystąpienia innych przekroczeń terminów należy pamiętać, że na podstawie dotychczas istniejących przepisów można wyeliminować negatywne skutki ich przekroczenia.

Zachęcamy do maksymalnego wykorzystania oferowanych przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową narzędzi informatycznych.
Komentarze:
  • 23.03.2020

    Dzień dobry, popieram, mi brakuje zespołu księgowego, panie poszły na zwolnienie i przymusowy urlop ze względów bezpieczeństwa. Proszę o przesunięcie terminu sprawozdania finansowego. Chcemy to zrobić porządnie, żeby nie poprawiać.

  • 23.03.2020

    Popieram!!!!!!!!!!!!!

>
1 - 2 z 2
>