Głos podatnika - szczegóły zgłoszenia
Głos podatnika
1

1

0

Program do Poltaxu monitorujący natężenie obłożenia podatnikami

Kategoria: PIT
Numer zgłoszenia: Głos_podatnika_PIT_113796
Data zgłoszenia: 14.02.2020
Status pomysłu: Wyjaśnione
Wprowadzenie programu monitorującego natężenie ilości podatników w czasie akcji PIT, aby odpowiednio zabezpieczyć ilość osób obsługujących w danych przedziałach czasowych, tak jak mato miejsce w sieciach handlowych.
Odpowiedź MF:
Dokładamy wszelkich starań, aby proces obsługi zeznań rocznych przeprowadzić w sposób jak najbardziej sprawny i najmniej uciążliwy dla podatnika.

Pomimo zauważalnego, zmniejszonego zainteresowania obywateli obsługą podatnika w urzędach skarbowych w okresie zeznań rocznych z uwagi na udostępnioną usługę online Twój e-PIT dedykowaną dla rozliczeń rocznych podatku dochodowego, Krajowa Administracja Skarbowa w dalszym ciągu zwraca szczególną uwagę na zapotrzebowanie podatników, chcących skorzystać z tradycyjnej formy rozliczenia. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy obywatel lubi bądź ma możliwość złożenia dokumentów przez internet, dlatego też urzędy skarbowe, w zależności od sytuacji, starają się dostosować obsługę do okoliczności, w tym natężenia ruchu (np. poprzez zwiększenie obsługi czy wydłużone godziny pracy).

Z uwagi zaś na elektronizację świadczonych usług przez KAS nie planuje się inwestycji związanych z zakupem programu monitorującego natężenie ruch na salach obsługi.

Jednocześnie w drodze o bezpieczeństwo obywateli Ministerstwo Finansów z uwagi na zagrożenie COVID-19, zachęca również do rozliczeń online z wykorzystaniem usługi Twój e-PIT pod adresem: https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/