Głos podatnika - szczegóły zgłoszenia
Głos podatnika
6

2

4

Wynajem pokoi turystom a karta podatkowa

Kategoria: PIT
Numer zgłoszenia: Głos_podatnika_PIT_113685
Data zgłoszenia: 06.02.2020
Status pomysłu: Wyjaśnione
Likwidacja opodatkowania w formie karty podatkowej dla wynajmu pokoi turystom. Podatnicy w tej formie nie placa podatku po odliczeniu skladki zdrowotnej a koszty obslugi sa ogromne. Podatek ktorego nie ma, a dochody sa w granicach 20000 do 100000 przez sezon wiec 3 m_ce. Likwidacja zaoszczedzi chocby koszty obslugi.
Odpowiedź MF:
Aktualnie nie są planowane zmiany w przedstawionym zakresie. Każdy głos/postulat stanowi jednak niezwykle cenny sygnał oczekiwań społecznych i będzie przeanalizowany pod kątem możliwości i słuszności jego wdrożenia. Wszelkie ewentualne propozycje zmian w tym zakresie znajdą swoje odzwierciedlenie w projekcie ustawy. Polecamy śledzenie Biuletynu Informacji Publicznej na stronie podmiotowej Rządowego Centrum Legislacji, w szczególności serwisu: Rządowy Proces Legislacyjny.
Komentarze:
  • 07.07.2022

    Dwóch sąsiadów prowadzi taką samą DG - sezonowy wynajem pokoi. Jeden może korzystać z KP, a drugi już nie może. Gdzie tu sprawiedliwość i równość prowadzenia DG?

    Ministerstwo Finansów:
    Zgodnie z ustawą z 29 października 2021 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2021 r. poz. 2105, z późn. zm.), z dniem 1 stycznia 2022 r. podatnicy utracili prawo do złożenia wniosku o zastosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej. Oznacza to, że po tej dacie podatnicy nie mogą wybrać opodatkowania podatkiem PIT w formie karty podatkowej.

>
1 - 1 z 1
>