Nowoczesne mechanizmy wsparcia dla rozwoju biznesu - Polski Ład


Informacje podstawowe, lista ulg podatkowych, co to jest estoński CIT

28.07.2021

Leżące banknoty 100 zł. W prawym gównym rogu - fragment kalkulatora

Zaproszenie do Polski kapitału i inwestorów, zainwestowanie w technologie oraz know-how firm, które działają na polskim rynku – to strategiczny plan rozwoju Polski. Nowoczesny system podatkowy promuje inwestycje i minimalizuje formalności przy rozliczaniu podatków, dlatego konieczne jest budowanie przyjaznego inwestycjom klimatu podatkowego.

Lista ulg podatkowych

W tym celu przygotowano mechanizmy upraszczające system podatkowy. Ich f ważnym elementem będzie pakiet ulg podatkowych:

  1. ulga na IPO, czyli na pierwszą publiczną ofertę sprzedaży akcji, wraz z ulgą na inwestycje w giełdowych debiutantów, która wspiera długoterminowe lokowanie kapitału na rynku publicznym,
  2. ulga konsolidacyjna, która wspiera proces łączenia się przedsiębiorstw, aby wzmacniać ich pozycję na rynku,
  3. ulga na ekspansję, czyli podatkowa zachęta do zdobywania nowych rynków zbytu,
  4. ulga dla inwestujących za pośrednictwem funduszy Venture Capital, jako zachęta do inwestycji w polskie przedsiębiorstwa innowacyjne i start upy.

Alternatywą dla ścieżki wsparcia inwestycji przez system ulg będzie estoński CIT, który wchodzi w kolejną fazę pilotażu.

Co to jest estoński CIT

To nowoczesny system opodatkowania, który promuje inwestycje i minimalizuje formalności przy rozliczaniu podatków. Firmy na estońskim CIT nie korzystają z ulg, ale nie płacą w ogóle podatku, aż do czasu kiedy zdecydują się wypłacić zyski inwestorom.

Estoński CIT

Informacje o estoński CIT: co to jest, zasady opodatkownaia, korzyści dla firm, korzyści dla gospodarki

Ulgi na IPO i Venture Capital

Informacje u ulgach na IPO i Venture Capital: ulgi na IPO, ulgi dla eminenta, ulgi dla inwestora indywidualnego, korzyści dla firm, inwestorów i gospodarki

Ulga konsolidacyjna

Informacje o uldze konsolidacyjnej: jak skorzystać z ulgi, dla kogo ulga

Ulga na ekspansję

Informacje o uldze na ekspancję: jak skorzystać z ulgi na ekspansję i rozwój firm w Polskim Ładzie