Konsultacje - Polski Ład


Ruszyły konsultacje Polskiego Ładu dotyczące rozwiązań podatkowych

Propozycje w zakresie rozwiązań podatkowych realizują rządowy program Polskiego Ładu, którego celem jest stworzenie sprawiedliwego systemu podatkowego, oczekiwanego przez społeczeństwo.

Pakiet podatkowy składa się z trzech obszarów:

  1. Po pierwsze to reforma podatkowa zawierająca historyczne i radykalne podwyższenie kwoty wolnej od podatku i inne powiązane z nią rozwiązania, zmiany w rozliczeniu składki zdrowotnej, ulgę dla klasy średniej i zmiany w uproszczonych formach opodatkowania.
  2. Po drugie kompletny pakiet rozwiązań i zachęt podatkowych skierowanych do biznesu, wspierających rozwój firm w kierunku przemysłu 4.0.
  3. Po trzecie pakiet uszczelnień systemu podatkowego, czyli przepisy ograniczające szarą strefę i transfer środków bez podatku do rajów podatkowych. Jego efektem będzie wyrównanie szans dla firm działających na polskim rynku.

Zapraszamy do przesyłania do 30 sierpnia 2021 r. propozycji, opinii, wniosków i uwag wraz z ich szczegółowym uzasadnieniem (poprzez zakładkę „Wyślij komentarz do projektu” na stronie Rządowego Centrum Legislacji)

Zapoznaj się z projektem ustawy nt. restartu gospodarki: Projekt (legislacja.gov.pl)