Nowy JPK_VAT z deklaracją dla wszystkich przedsiębiorców od 1 lipca 2020 r.


Ministerstwo Finansów informuje o przesunięciu terminu wejścia w życie nowego JPK_VAT z deklaracją

  • Wejście w życie nowego JPK_VAT z deklaracją (JPK_V7K i JPK_V7M) dla dużych przedsiębiorców przesunięto na 1 lipca 2020 r.
  • Tym samym przesuwa się termin uruchomienia nowego środowiska produkcyjnego (API) do wysyłki JPK.
  • Wysyłka plików JPK_VAT do czasu uruchomienia nowej bramki będzie odbywać się na dotychczasowych zasadach.

W ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej, podpisanej przez prezydenta RP 31 marca br., wprowadzono zmiany do przepisów ustawy o podatku od towarów i usług. Przesunięto m.in. termin wejścia w życie nowego JPK_VAT z deklaracją dla dużych przedsiębiorców na 1 lipca 2020 r.

Wpływa to na termin uruchomienia nowego środowiska produkcyjnego (API) do wysyłki JPK i wyłączenie dotychczasowych środowisk produkcyjnych, w tym interfejsu MF (mikro JPK). Oznacza to, że wysyłka plików JPK_VAT do czasu uruchomienia nowej bramki będzie odbywać się na dotychczasowych zasadach.

Również w późniejszym terminie udostępnimy bezpłatne narzędzia do wysyłki nowych plików w postaci formularza interaktywnego i Klienta JPK.

O nowych terminach wystawienia zmienionego środowiska produkcyjnego do wysyłki plików i oddania bezpłatnych narzędzi poinformujemy w dodatkowym komunikacie.

JPK_VAT z deklaracją

Dla plików JPK_V7M (przy rozliczeniach miesięcznych) i JPK_V7K (przy kwartalnych), przesyłanych za okresy od 1 października 2020 r. przez wszystkich przedsiębiorców i korekt za te okresy