Głos podatnika - szczegóły zgłoszenia
Głos podatnika
46

45

1

Jak ocalić nas przed katastrofą

Kategoria: Koronawirus
Numer zgłoszenia: Głos_podatnika_Koronawirus_114044
Data zgłoszenia: 12.03.2020
Szanowni Państwo,

Obecny kryzys jest wyjątkowy i bezprecedensowy. Dotychczasowe pomysły i narzędzia Min. Fin. i NBP, EPC, FED itd. nie pomogą. Przecięte łańcuchy dostaw i ludzka mobilność oraz załamanie popytu i podaży są bezprecedensowe. Firmy stracą płynność i zaczną zwalniać ludzi, zadziała efekt domina i jak cofa się ocean to wszystkie lodzie zabiera.
Mój pomysł wygląda następująco: Bank centralny zasila każdą firmę krajową średnią kwotą kosztów z przed roku kwartał do kwartału skorygowaną o średni krajowy wskaźnik dynamiki wzrostu kosztów firm w celu uniknięcia globalnego bankructwa. W ten sposób utrzymujemy firmy i zatrudnienie do momentu połączenia łańcuchów dostaw i zakończenia pandemii. Następnie można darować firmom to zasilenie lub nakazać zwracać przez kilka lat na zero procent.

Jestem z IT w Banku więc technicznie robicie select na bazie jpk i wyciągacie dane firmy Polskich: NIP, nazwę, nr mikro rachunku, adres, oraz średni kwartalny koszt skorygowany zgodnie z w/w opisem. Taki plik może wymagać pocięcia na części składowe, by nie ważyć zbyt wiele musi być pocięty na części by nie być zbyt ciężkim. Przekazujecie do NBP i prosicie o zasilenie rachunku. Jest jeden warunek dla firm: nikogo nie wolno zwolnić na czas subwencji.
Jeżeli ma sens to proszę promować i pamiętać i autorze ;-)