COVID-19


Działania resortu finansów związane z pandemią w zakresie podatków i ceł

W zakładce „COVID-19. Działania resortu finansów związane z pandemią w zakresie podatków i cła” klienci Krajowej Administracji Skarbowej dowiedzą się m.in., co robimy aby ograniczyć skutki pandemii i znajdą wyjaśnienia dot. stosowania przepisów ustawy antykryzysowej.

Również w zakładkach dotyczących podatków i cła utworzyliśmy dodatkowe podstrony, w których zamieszczamy szczegółowe informacje o wytycznych, obowiązkach, ograniczeniach i specyficznych rozwiązaniach przyjętych na czas pandemii COVID-19 w ramach tych konkretnych obszarów.

Krajowa Informacja Skarbowa

Najczęściej zadawane pytania dot. COVID-19 i odpowiedzi Krajowej Informacji Skarbowej - Pytania i odpowiedzi.

Usługi elektroniczne KAS – bez wychodzenia z domu

Z uwagi na ograniczenia w przyjmowaniu klientów i obsługi bezpośredniej w urzędach skarbowych zachęcamy do korzystania z naszych e-usług - Usługi online.

Jednocześnie informujemy, że urzędy skarbowe nadal przyjmują dokumenty przekazane pocztą i obsługują klientów przez telefon.

Tymczasowy profil zaufany

Chcesz załatwiać online sprawy urzędowe, ale nie masz konta w banku, który umożliwia założenie profilu zaufanego (PZ)? Nie chcesz lub nie masz jak udać się do punktu potwierdzającego PZ? Załóż tymczasowy profil zaufany, a z urzędnikiem spotkaj się online – więcej w Tymczasowy profil zaufany załatwisz online.

Tarcza antykryzysowa

Tarcza antykryzysowa to pakiet rozwiązań przygotowanych przez rząd, który ma ochronić polskie państwo i obywateli przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa - więcej na gov.pl.

Schematy podatkowe - MDR

W związku z COVID-19 zmieniły się zasady informowania o schematach podatkowych MDR – więcej na gov.pl.