Podstawowy podatek od dochodów osobistych.
Mam dochody z pracy wykonywanej za granicą
Mam dochody z umowy zlecenia lub o dzieło
Podatki, które opłacasz, kiedy zmienia się Twoja sytuacja majatkowa.
Wybrane podatki lokalne oraz inne formy opodatkowania.
Od czynności cywilnoprawnych (PCC)
GLOBE - opodatkowanie wyrównawcze
Od sprzedaży alkoholu w opakowaniach powyżej 300 ml
Podatek od niektórych instytucji finansowych
Data publikacji: 15.12.2025
Data aktualizacji: 15.12.2025
Raport podatnika to szczegółowe zestawienie zawierające:
Pierwszeństwo mają przedsiębiorcy i organizacje, ale przy pozytywnym odbiorze, planujemy udostępnienie tej usługi również osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej.
Raport można łatwo wygenerować przez zalogowanie się na własne konto w e-Urzędzie Skarbowym lub jako użytkownik konta organizacji. Raport otrzymasz także od pracownika urzędu skarbowego.
W pierwszej kolejności jako plik pdf. Za chwilę w e-Urzędzie Skarbowym pojawi się także w formie graficznej – tzw. kafli. Wejdź i sprawdź!
Raport ma charakter wyłącznie informacyjny i może nie uwzględniać wszystkich posiadanych danych przez Krajową Administrację Skarbową.
Wygenerowany raport jest ważny do północy tego samego dnia, bez aktualizacji w ciągu dnia.
Zachęcamy do skorzystania z tej nowoczesnej i wygodnej formy dostępu do informacji podatkowych, która zapewnia przejrzystość i ułatwia zarządzanie nimi.
Raport podatnika skierowany jest przede wszystkim do osób prowadzących działalność gospodarczą oraz organizacji.
Zawiera on sekcje z danymi identyfikacyjnymi, informacjami o zaległościach i egzekucji, zaliczkach, deklaracjach, rachunkach bankowych i pełnomocnikach, a także informacje o przynależności do grupy VAT lub kapitałowej.
Ma on charakter informacyjny i służy do przekazywania podatnikom szczegółowych danych dotyczących ich statusu podatkowego.
Podatnik prowadzący działalność gospodarczą, użytkownik konta organizacji lub pracownik urzędu skarbowego na wniosek przedsiębiorcy, podczas osobistej wizyty.
Nie, raport wygenerowany pierwszy raz danego dnia jest kasowany o północy i nie uwzględnia zmian, które mogły nastąpić w ciągu dnia.
Tak, ale za rok ubiegły. Czyli w roku 2024 wskażemy wybraną formę opodatkowania za rok 2023.
Jeśli na Raporcie podatnika widzisz dwie formy opodatkowania - skontaktuj się z urzędem skarbowym, aby wyjaśnić sprawę.
W sekcji Twoje dane/Dane organizacji znajdują się dane identyfikacyjne, dane adresowe (w tym adres do doręczeń), forma opodatkowania za rok ubiegły oraz dane kontaktowe.
Sekcja Zaległości informuje podatnika, czy posiada zaległości podatkowe.
Sekcja Egzekucja wskazuje, czy wobec podatnika prowadzone jest postępowanie egzekucyjne w administracji.
Sekcja Zaliczki zostanie wyświetlona, gdy system przeanalizuje wpłaty zaliczek i stwierdzi, że wymagają one weryfikacji przez podatnika. Określi, którą deklarację i za jaki okres należy zweryfikować.
Sekcja Deklaracje zawiera informacje o wykrytych błędach rachunkowych w złożonych deklaracjach. Informuje, czy podatnik złożył wszystkie wymagane deklaracje i czy są one poprawne pod względem rachunkowym. Wskazuje również brakujące deklaracje oraz te z nieprawidłowościami, podając kod formularza i okres rozliczeniowy.
Sekcja Rachunki bankowe prezentuje mikrorachunek podatkowy oraz zgłoszone przez podatnika rachunki do zwrotu nadpłaty i pozostałe rachunki.
Sekcja Pełnomocnicy prezentuje listę pełnomocników ogólnych (PPO-1) zaznaczając, który z nich jest wskazany do doręczeń oraz pełnomocników do podpisywania deklaracji elektronicznych (UPL-1).
Sekcja Grupy/Grupa VAT/Grupa kapitałowa pojawi się, jeśli podatnik jest członkiem grupy kapitałowej lub grupy VAT.
Raport podatnika może wygenerować podatnik prowadzący działalność gospodarczą, logując się na własne konto w e-Urzędzie Skarbowym.
Raport podatnika może wygenerować użytkownik konta organizacji (UKO), logując się na własne konto w e-Urzędzie Skarbowym, po przelogowaniu na konto organizacji w e-Urzędzie Skarbowym.